Riževa solata

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 28. dec 2005 15:06 | ogledi: 6.707 | odgovori: 17

Če poznate kakšen recept za riževo solato brez tunine in majoneze se priporočam..

Lep pozdrav

juhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. dec 2005 15:26

Še mlačen kuhan riž premešam z drobno narezano zeleno in rdečo papriko, dodam koruzo in grašek, sesekljano kislo kumarico, po želji kuhano šunko, narezano na kocke, in sesekljano čebulo, sesekljana zelišča (drobnjak, zeleni peteršilj), začinim pa kot klasično solato: belo ali olivno olje, odvisno od okusa, malo kisa, česen, sol, poper. Lahko pa je za preliv tudi jogurt. Lahko pa riž premešaš s kockami pečenega piščančjega fileja in začiniš k curryjem. Mamamia mamamia

AKSI  

član od: 14.11.2005

sporočila: 51

28. dec 2005 15:38

A bi bil mogoče lahko tudi jasminov riž? Meni je njegov okus čudovit. lp,brigita

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

28. dec 2005 17:51

Kakšna pa je ta solata če uporabiš tuno in majonezo? Lp moja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. dec 2005 18:58

Aksi, jasminov riž je čisto primeren za riževe solate, brez nadaljnjega. Celo zelo primeren, saj dobro vpija. Riževa solata s tuno in majonezo pa je en zelo dobra, tudi dokaj nasitna zadeva (meni žal trenutno prepovedana), hitra za pripravo in sestavni del številnih hladnih bifejev na domačih zabavah. Mamamia mamamia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. dec 2005 20:13

Saj zato sem pa vprašala, mamamia... Sicer se da improvizirat z jogurtom in malo kisle smetane....Tuno bom p dala v namaz, tak da ne bojo vsepovsod ribe. Lp juhica

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

29. dec 2005 7:17

Dobra riževa solata je tudi tale: skuhaš riž al dente in ga ohladiš. Pršut v koščkih narežeš na enakomerne kocke, narežeš zelene in črne olive, lahko tudi nekaj dobrega sira (npr: tolminca), začiniš z malo soli (pazi,ker je slan že pršut), popopraš, dodaš oljčno olje in limonin sok. Ohladiš in dober tek. To je ena boljših riževih solat in je pri nas na žurkah kar pogosta. Ana

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

29. dec 2005 12:43

Riževa solata s tuno in majonezo pa je en zelo dobra, tudi dokaj nasitna zadeva (meni žal trenutno prepovedana), hitra za pripravo in sestavni del številnih hladnih bifejev na domačih zabavah. Mamamia, je ta recept kje v bazi? Lp moja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. dec 2005 13:01

Moja, ne vem, ali je recept v bazi, nisem gledala. Je pa preprosta za pripravo: riž skuhaš do mehkega (ne uporabi par boiled riža, ker slabo vpija in solata ni tako sočna), ga še mlačnega premešaš s tunino iz konzerve, z oljem vred. Lahko dodaš še sesekljane olive ali kapre ali oboje, potem pa vmešaš še majonezo (ki jo lahko poljubno dodelaš z jogusrtom, kislo smetano in malo gorčice, tudi kakšna žlica vina ne bo odveč) in začiniš po okusu. Previdno premešaš in pustiš, da se prepoji. Lahko tej osnovi dodaš tudi drobno narezano papriko. Upoštevaj, da kuhan riž naraste 2,5 do trikrat v primerjavi s količino surovega. Mamamia mamamia

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

29. dec 2005 13:02

Jaz pa riževo solato naredim takole: Skuham riž ponavadi Bali perboild, dodam na kockice narezano korenje, sir, koruzo, grah, gobice vse skupaj pa prelijem z mešanico sladke in kisle smetane, jogurta in malo senfa, (lahko tudi žličko majoneze) solim, popram in začinim z mešanico začimb za solate. Ta solata je zelo dobra, poda pa se dobro k pečenkam, pršutu in drugemu mesu. lejča

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. dec 2005 13:19

Recept za prav posebno rizevo solato. Zgleda eksoticno, je izjemno okusna in prav gotovo nekaj novega. Recept je od prijateljice, po rodu svicarske francozinje, ceprav malo dvomim, da izvira iz njene dezele :)) Kolicine so priblizne - mirno jih prilagodis okusu in stevilu povabljencev. 1. Dolgozrnat riz (pol kg za kakih 6-8 jedcev) skuhas al dente v slani vodi, odcedis, oplaknes ali dodas nekaj kapljic olivnega olja, da se ne sprime (jaz vedno to zadnje), ohladis. 2. Svez paradiznik, svezo zeleno papriko, svezo kumarico (nujno!), mlado cebulico, por narezes na kockice ali rezance. 3. Svezo ingverjevo koreninico naribas, prav tako lupinico ene neskropljene limone. 4. Na cisto drobne kockice narezes nekaj suhih marelic in/ali suhih fig. in pest razkoscicenih datljev. Naluscis kakih 100 g svezih, nesoljenih arasidov (v Sparih imajo ze oluscene) - lahko tudi oluscene mandeljne. lp, 5. V moznarju stres zacimbe: malo nageljnovih zbic, poprovih in koriandrovih zrnc, zlicko kurkume, malo curryja. 6. V ponvi segrejes 100 g masla, na njem samo segrejes (ne preprazis) zacimbe, dodas araside, ki naj se tudi samo malce segrejejo - toliko, da vse skupaj zadisi. Vse skupaj zmesas z rizem in prelijes z 1 konservo kokosovega mleka. Poskusis in po potrebi dodatno zacinis. Pustis pocivat cez noc, da se okusi dobro premesajo. proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti